Roztoči na matracích

Roztoči na matracích

Roztoči na matracích jsou mikroskopický hmyz, který žije v lůžkovinách, jako jsou polštáře, prostěradla nebo potahy matrací. Živí se odumřelými kožními buňkami a dalšími organickými látkami. Přítomnost těchto roztočů je často přehlížena, protože nejsou viditelní pouhým okem. Roztoči na matracích mohou u některých osob, zejména u těch, které trpí astmatem nebo alergiemi, vyvolat alergické reakce. Pokud se jejich přítomnost neléčí, může také přispět ke zdravotním problémům, jako jsou dýchací potíže.

Napadení roztoči

Roztoči jsou drobný hmyz, který žije na zvířatech a lidech. Existuje mnoho různých typů roztočů, přičemž každý typ je závislý na stravě svého hostitele. Když roztoč napadne matraci, živí se odumřelými kožními buňkami a alergeny, které se časem nahromadí. Protože tyto odumřelé kožní buňky a alergeny nejsou pravidelně odstraňovány, hromadí se a poskytují roztočům živnou půdu. Pokud se matrace neošetří, může být zcela pokryta roztoči.

Čištění matrace

Čištění matrace by se mělo provádět alespoň jednou ročně. Pokud máte domácí zvířata, která pouštějí chlupy, můžete matraci čistit každoročně. Kromě toho můžete chtít čistit lůžkoviny častěji, pokud máte děti, které si hrají. Profesionální čistič matrací bude schopen určit, jak často je třeba matraci čistit, na základě doby, kterou na ní strávíte spánkem.

Čištění matrace udělej si sám

Pokud se necítíte na to, abyste si najali profesionálního čističe matrací, můžete zkusit vyčistit matraci sami. Někteří lidé však tvrdí, že je lepší přenechat tuto práci profesionálům. Pro začátek odstraňte z matrace všechny polštáře nebo přikrývky, abyste se ujistili, že na ní nezůstaly žádné nečistoty. Poté vezměte vlhký hadřík a otřete celý povrch matrace. K odstranění nečistot a špíny použijte teplou vodu a jemné mýdlo. Po umytí nechte matraci přes noc uschnout a teprve poté na ni znovu vložte jakékoli předměty