Čištění sedaček‚ čalounění

Čištění sedaček, čalounění vyžaduje specialisty

Snad každý má doma sedačku nebo čalouněný nábytek. Ne každý však ví, jak o ně správně pečovat a také ne každý je ochoten tuto péči provádět. Proto jsou k dispozici firmy, které se právě na čištění sedaček a čalounění specializují a vaši sedačku nebo čalouněný nábytek vyčistí profesionálně. Zajistíte si tak, že si své zařízení sami nepoškodíte neodborným zásahem a vaše sedačky i čalounění budou stále vypadat jako nové. Prodloužíte i jejich životnost, vždyť toto zařízení nebývá levné a mělo by proto sloužit delší dobu.

Čištění mokrou i suchou cestou

Zvolíte – li čištění sedaček, čalounění, musíte také zvolit vhodný způsob procesu čištění. Nabízí se čištění suchou i mokrou cestou, a je na vás, kterému způsobu dáte přednost. Suché čištění využívá přední technologie i chemické prostředky k odstranění obtížně čistitelných skvrn jako jsou skvrny od šťáv, plísní, kávy, krve, mastné skvrny, skvrny způsobené domácími mazlíčky a podobně. Toto čištění sedaček, čalounění zajistí i odstranění pachů a roztočů. Mokré čištění vyžaduje delší dobu schnutí. Čisticí prostředek se pod tlakem dostane do vláken a odtud je společně s nečistotou odsáván. Sedačky i čalounění zůstanou ještě nějakou dobu vlhké a je potřeba nechat jim čas na dokonalé uschnutí.

Chemické čištění různých druhů

Čištění sedaček, čalounění se také řídí podle materiálu, který byl při výrobě tohoto zařízení použit. Chemické čištění bývá využíváno především pro materiály typu len, bavlna, hedvábí nebo vlna. Pro látky, které jsou pevné a nemačkají se ani neodírají, jako jsou polyester, lycra, akryl a jiná syntetika, se používají ve vodě rozpustné chemické látky. Nadstandardní péči vyžaduje např. semiš, při jehož čištění je nutno aplikovat ochranný nátěr. Opatrně musí být nakládáno také s nylonovým materiálem, který bývá používán na podšívky. Je jasné, že tuto péči při čištění sedaček, čalounění není možno zajistit v domácích podmínkách a je ji nutno svěřit profesionálům.

Čištění sedaček, čalounění u vás doma

Pokud byste si chtěli odborně provádět čištění sedaček, čalounění doma, museli byste si pořídit dosti drahou techniku. Proto je mnohem ekonomičtější objednat si služby firmy, která tuto techniku vlastní, doveze ji až k vám domů a zkušení pracovníci čištění provedou místo vás. Formy používají kvalitní a šetrné chemické prostředky, které zachovají vzhled i funkční vlastnosti sedaček a čalounění a díky kterým trvá čištění jen krátkou dobu. Firmy, které se na čištění sedaček, čalounění specializují, se přizpůsobí vaší pracovní době a jejich služby si můžete sjednat zcela podle svých potřeb.