Mokré čištění koberců

Mokré čištění koberců

Plovoucí podlaha, lino nebo koberec? Dříve byl koberec neodmyslitelnou součástí domácnosti, v současnosti se o své jedinečné postavení musel rozdělit s dalšími podlahovými krytinami. Přesto však koberce zůstávají stálými měkkými společníky člověka ve všech místnostech bytů či domů. Celoplošné koberce, menší koberečky, různě tvarované předložky jsou stále kouzelnými doplňky domácností. Po nějaké době se však vzhled koberců bude používáním měnit a nastane doba, kdy bude potřeba koberce nejen pravidelně udržovat, ale také důkladně vyčistit. Opravdu důkladného vyčištění a hloubkového odstranění nečistot z koberce lze dosáhnout mokrým čištěním koberců.

Co přináší mokré čištění koberců

Při klasickém vysávání a čištění koberců jsou nečistoty odstraněny pouze z povrchu koberce a není dosaženo ani hloubkové čistoty, ani rozjasnění barev. Mokré čištění koberců odstraňuje důkladně všechny nečistoty jak z povrchu, tak vnitřku koberce. Zmizí nejen prach, mastnota nebo staré skvrny, ale i pachy z celé plochy koberce. Mokré čištění koberců nechá znovu rozjasnit a zazářit původní barvy koberce.

Jak mokré čištění koberců probíhá

Při mokrém čištění koberců se čistící tekutina dostane pod tlakem hluboko do vláken koberce, nečistoty se rozpustí a společně s tekutinou jsou odsáty do sběrné nádoby. Při silném znečištění koberce se používají ještě speciální rotační kartáče, které napomáhají při vpravení čisticího prostředku do hloubi kobercového vlákna. Čisticí prostředek je pak dokonale vysán a schnutí trvá kratší dobu. Při takovém mokrém čištění koberců nedochází k zatuchnutí koberce a vzniku plísní.

Mokré čištění koberců ocení alergici

V domácnosti, ve které žijí alergici, se doporučuje odstranit koberce. Pokud chcete koberce zachovat, bude nutno je pravidelně a důkladně čistit. Dokonalost v tomto směru zaručuje mokré čištění koberců. Odstranění alergenů z koberce není při hloubkovém čištění žádný problém. Spolu s odstraněním prachu zmizí z koberců i exkrementy roztočů, kteří jsou častou příčinou alergických reakcí. Mokré čištění koberců je vhodné provádět alespoň dvakrát až třikrát do roka, zvláště tehdy, máte-li doma malé dítě nebo psa či kočku.
TOPlist